קורס אלקטרוניקה


קורס אלקטרוניקה זה פתוח, לכול, לקרוא, ללמוד, לשאול שאלות ולהשתתף בדיונים – חינם, ללא כל תשלום.

הקורס מתחיל מהעקרונות הבסיסיים ביותר של תורת החשמל. הוא ממשיך בעקרונות פעולתם של מכשירים אלקטרוניים שונים, מגברים, מיקרופונים, רמקולים, מכשירי הקלטה, נגני תקליטים, נגני תקליטורים, משדרי ומקלטי רדיו וטלוויזיה, ממירים בין אנלוגי לדיגיטאלי, מערכות שמע (אודיו), מערכות סטריאו ועוד. יינתן דגש על מערכות שמע אודיופיליות (מערכות שמע לאודיופילים) ושיקולים אודיופיליים. הקורס יסביר את אופן הפעולה של המכשירים האלה והוא מתכוון להגיע לרמות גבוהות באלקטרוניקה, כולל שיקולי תכנון של מגברים, הן מגברי שפופרות והן מגברי טרנזיסטורים – וכן ציוד דיגיטאלי כמו ממירי DAC וכן ממירי ADC (ממירים מאנלוגי לדיגיטאלי וממירים מדיגיטאלי לאנלוגי).

בנוסף להבנת אופן הפעולה של המכשירים השונים, הקורס יקנה ידע נחוץ על מנת לבנות בבנייה עצמית ("עשה זאת בעצמך") של ציוד שמע (אודיו) – מגברים, רמקולים, מסננים וממירים – למערכות שמע איכותיות. כמו כן, הקורס יעסוק בשיפורים של מערכות שמע ברמה אודיופילית.

קורס אלקטרוניקה זה מסביר את העקרונות של החשמל והאלקטרוניקה, כמו גם את אופן הפעולה ושיקולי התכנון של מכשירים, בשתי רמות במקביל: הסברים פשוטים, שווים לכל נפש מחד – ובמקביל הסברים ברמה מדעית והנדסית.

קורס אלקטרוניקה זה הוא בשלבי התהוות. מדי מספר ימים, או מספר שבועות, יתווסף נושא חדש לתוכן העניינים.תוכן העניינים

1: מבוא מקוצר למבנה החומר                                                                                                                 18: אנרגיה חשמלית והספק חשמלי

2: מבוא מקוצר למבנה האטום

3: איזוטופים ויונים

4: קשרים כימיים

5: מבוא מקוצר לתגובות (ריאקציות) כימיות

6: הסוללה החשמלית, מתח חשמלי וזרם חשמלי

7: מעגל חשמלי בסיסי

8: משל מיכל המים

9: מוליכים, מבודדים ומה שביניהם

10: מוליכות, מוליכות סגולית והתנגדות

11: היחס בין מתח, זרם והתנגדות

12: חוק אוהם (אום)

13: כיווני הזרם החשמלי

14: מגנטיות ושדה מגנטי

15: חשמל סטטי ושדה חשמלי

16: זרם ישר וזרם חילופין

17: המאפיינים של מתח חילופין וזרם חילופיןשאלות, הערות והצעות יתקבלו בברכה: דואר אלקטרוני E-mailכל הזכויות שמורות.
Copyright © - 2010 ליהושע גומא,
עזריאל